No, že pogled na sestavine oz. kemično sestavo posameznega bio, eko, naravnega, organskega, dermatološko preverjenega in ne vem še kakšnega sploh in oh izdelka za nego otroške kože, te vrže na zadnjo plat. Prav zato ne preseneča, da vse več pediatrov in dermatologov pravi, da ti izdelki dejansko lahko naredijo več škode kot koristi.
Vsi dobro vemo, da je koža naš največji organ. Pri ohranjanju našega zdravja opravlja izjemno pomembno vlogo. Vzdržuje naš imunski sistem, preprečuje dehidracijo, ščiti pred okužbami in morebitnimi alergeni. Koža pa se kot takšna ne rodi, ampak svoje pozitivne lastnosti razvije skozi leta življenja. Dojenčkova koža je precej tanjša, ter na kemikalije in druge zunanje dejavnike, še toliko bolj občutljiva.
Dojenčkova koža, za prilagoditev na zunanje življenje, potrebuje kar nekaj časa, da v celoti razvije svoje zaščitne lastnosti. Seveda to tudi pomeni, da se še ni pripravljena uspešno boriti tudi proti kemikalijami v izdelkih namenjenimi negi otroške kože. Ti izdelki lahko izzovejo ekcem, astmo in druge alergije, ki v zadnjih letih, tudi v korelaciji z višjo prodajo izdelkov, strmo naraščajo.
V primeru nege dojenčkove kože je zagotovo na mestu znana ljudska modrost: Manj je več.
Nekaj vsakdanjih nasvetov za nego dojenčkove kože:
V kolikor dojenčka prizadene suha koža, za nego uporabite naravna olja ali mazila.